جریان گردش تجزیه و تحلیل سئو به چهار مرحله تقسیم می شود:

۱- رقبای احتمالی سئو در زمینه فعالیت خود را شناسایی کنید

این مرحله اولیه، بسیار ویژه و مفید خواهد بود برای شما به این دلیل که اگر شما فرایند بهینه سازی جدیدی برای مشتری یا یک زمینه صنعتی جدید شروع می کنید که هیچ چیز راجع به آن نمی دانید، باید از ابتدا برای شناسایی تمام رقبای بالقوه مرتبط اقدام کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که این لزوماً محدود به شرکت ها یا وب سایت هایی نیستند که محتوای مشابه، خدمات و یا محصولاتی را ارائه می دهند که شما هم میخواهید ارائه دهید، اما هر وب سایت ای که در صفحه نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر شما حضور دارد می تواند رقیب شما به حساب بیاید.

۲- شناخت رقبای خودتان در زمینه سئو

وقتی شما رقبای بالقوه ای دارید باید با آنالیز و فیلتر کردن کلمات کلیدی که از منابع مختلف جمع آوری کرده اید رتبه و جایگاه آنها را بیابید. ببینید که رقبای شما هنگام جستجوی همین کلمات کلیدی در چه جایگاهی قرار دارند و استراتژی شما برای قرار گرفتن در جایگاه بالاتر چه باید باشد.

علاوه بر این شما در این مرحله باید به جمع آوری لیست دایره کلمات کلیدی خود ادامه دهید و آنها را گسترش دهید. کلمات کلیدی که شما استخراج میکنید ممکن است فرصت های جدیدی را برای شما به وجود آورد که نقطه قوت شما در برابر رقبای دیگر باشد.

۳- مقایسه سئو سایت خودتان با رقبا

وقتی شما رقبای خود را در سئو شناختید و کلمات کلیدی مستعد برای بهینه سازی خود را هم انتخاب کردید، می توانید وب سایت خود را با سایت رقبا مقایسه کنید. می توانید داده ها و محتوای سایت خود و کلمات کلیدی پر اولویتی که انتخاب کرده اید با سایت رقیب مقایسه کنید.
آیتم هایی که مورد مقایسه قرار خواهند گرفت شامل کلمات کلیدی مرتبط، رتبه فعلی کلمات کلیدی، تعداد جستجو، رتبه بندی صفحات، محبوبیت لینک دامنه ها، محتوای بهینه سازی شده و ویژگی های صفحاتی که در نتایج جستجو نمایش داده خواهند شد و سایر موارد خواهد بود.

۴٫ کلمات کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کنید

در آخر هم زمان تجزیه و تحلیل داده هایی قبلا برای سایت شما و رقبا جمع آوری شده است، با استفاده از معیارهای مشخص شده، بهترین کلمه کلید را مشخص کنید تا به هدف مشخص شده خود در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برسید.
با انجام کارهای ذکر شده در روند سئو سایت خود پس از مدتی به افزایش رتبه کلمات کلید، افزایش ارتباط کلمات کلیدی با عبارت های جستجو شده، افزایش حجم جستجو و در نهایت سودآوری خواهید رسید.

بهترین نقطه شروع در رتبه بندی برای شما این است که شما از نظر محبوبیت و محتوا رقیب جدی برای سایر سایت ها و شرکت ها خواهید بود.

نکات برتر در تجزیه و تحلیل سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

})