اعتباران پیشرو در ارائه خدمات امنیت و وب، امکان ارائه گواهینامه‌های معتبر SSL از کشورهای آمریکا و اروپا را فراهم نموده است.

بارگذاری سایت با پروتکل https یا نمایش ققل یا نوار سبزرنگ کنار سایت ، به معنای نصب گواهی اس اس بر روی سایر است. نام اس اس ال یا SSL از عبارت secure sockets layer گرفته شده است.

تعرفه خرید اس‌اس‌ال: ۶ دلار.

تعرفه نصب و راه‌اندازی و امن‌سازی کلیه منابع سایت قبل از راه‌اندازی سایت: ۰ ریال. (رایگان)

تعرفه نصب و راه‌اندازی و امن‌سازی کلیه منابع سایت بعد از راه‌اندازی سایت: ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال.

SSL چیست؟

SSL یک پروتکل رمزنگاری و امنیتی زیرساختی است، که امکان تبادل داده‌های رمز شده را فراهم می‌آورد. با استفاده از این پروتکل (در صورت وجود گواهینامه معتبر) دو طرف بدون هیچگونه دغدغه شنود یک هکر می‌توانند به تبادل اطلاعات بپردازند.

این پروتکل برای سیستم‌های حساس حیاتی است، به عنوان مثال اگر یک بانک از آن استفاده نکند یک نفوذگر می‌تواند مبلغ تراکنش‌ها را تغییر دهد، رمزهای عبور را ببیند و … و اگر یک سرویس دهنده ای‌میل از آن استفاده نکند یک نفوذگر می‌تواند هنگامی که شما در حال مرور ای‌میل‌های خود هستید، از روی سیستم خودش به سادگی تمام کارهایی که می‌کنید ببیند.

می توان گفت که امروزه موضوع امن بودن سایت و همچینین بارگذاری سایت با پروتکل https و نمایش قفل یا نوار سبزرنگ کنار آدرس سایت، برای کاربران و خریداران آنلاین به مورد مهمی تبدیل شده است، به نحوی که بسیاری از کاربران این موضوع را قبل از ثبت نام در سایت یا خرید آنلاین از سایت، بررسی می کنند. جلب اعتماد و اطمینان کاربران یکی از مهمترین فاکتورهای فعالیت بر بستر اینترنت است. هر سایتی که در میان کاربران اینترنت به عنوان یک سایت نا امن و متقلب شناخته شود، سرنوشتی بجز نابودی نخواهد داشت. در مقابل، سایتی که به داشتن امنیت بالا و اهمیت دادن به حفظ امنیت اطلاعات کاربران شناخته شود، بازدیدکننده و مشتری های بیشتری نیز جذب خواهد کرد و این اتفاق برای سایتهایی که کاربران در آنها عضو می شوند و نید سایتهای فروشگاهی، می تواند بسیار مفید و سودمند باشد.

در صورتی که SSL راه‌اندازی شود ولی گواهینامه آن معتبر نباشد، باز هم نفوذگر می‌تواند خود را واسط کرده به جای شخص ثالث قرار دهد و با گواهینامه غیر معتبر خودش همین فرآیند را انجام دهد.

 • افزایش سئو و رنک وبسایت در گوگل
 • امنیت در تراکنش‌های وب‌سایت
 • افزایش امنیت سایت با استفاده از پروتکل HTTPS
 • اعتماد سازی بیشتر سایت برای کاربران و در نتیجه فروش بیشتر
 • تشخیص هویت سایت توسط سایر موتورهای جستجو
 • امنیت کاربران در تبادل اطلاعات با سرور
 • افزایش اعتبار سایت در میان کاربران و سایت‌های مشابه
 • بالابردن میزان فروش سایت با ایجاد اعتماد و امنیت
 • اخذ ایی‌نماد دو ستاره.

گواهینامه معتبر، یک دامنه (Domain مانند etebaran.com) و یک آیپی (IP مانند ۱۷۸٫۱۶۲٫۲۳۱٫۱۲۰) را در قالب یک گواهینامه که توسط مراجع ذیصلاح امضای دیجتال شده است، در اختیار شما قرار می‌دهد. لذا هر کسی که با شما ارتباط SSL برقرار کند، با بررسی این گواهینامه به سادگی متوجه هویت صحیح و مطمئن شما شده و می‌تواند ارتباط رمز شده بی دردسری را داشته باشد.

HTTPS

کاربرد محبوبتر SSL در HTTPS است. HTTPS پروتکل وبیست که در زیرساخت خود از SSL استفاده می‌کند و فرق آن با HTTP در آنست که تمام داده‌های تبادل شده بین سرور و کاربر رمز می‌شوند. اگر دقت نمایید آدرسی که الان در حال مرور آن هستید نیز بر روی HTTPS قرار دارد.

کاربردهای دیگر SSL عبارتند از : ای‌میل امضا شده، امضای دیجتال، سرور ای‌میل معتبر و رمز شده، انباره داده رمز شده و …. لازم به ذکر است که تمامی کاربردهای فوق با تهیه یک گواهینامه معتبر حاصل می‌شوند.

شرایط و پیش نیازها

برای فعالسازی SSL با گواهینامه معتبر، پیشنیازهایی وجود دارد:

 • دامنه اصلی شما می‌تواند ir باشد.
 • گواهینامه تنها بر روی یک دامنه و یک آیپی فعال می‌شود، یعنی مثلا etebaran.com فعال است ولی sub1.etebaran.com دیگر مورد قبول گواهینامه نیست.

با داشتن شرایط فوق (که همگی را می‌توانید از اعتباران نیز تهیه نمایید)، و پرداخت هزینه ۱ میلیون ریال (به صورت سالانه) می‌توانید سایت خود را دارای گواهینامه معتبر SSL نمایید. راه‌اندازی و تنظیمات نیز توسط اعتباران انجام می‌گردد.

بارگذاری سایت با پروتکل https یا نمایش ققل یا نوار سبزرنگ کنار سایت ، به معنای نصب گواهی اس اس بر روی سایر است. نام اس اس ال یا SSL از عبارت secure sockets layer گرفته شده است.

بزرگترین دلیل برای استفاده سایت ها از گواهی اس اس ال، حفاظت از اطلاعاتی است که از رایانه کاربران به سمت وب سرور سایت ارسال می شود. در صورتیکه این اطلاعات مانند شماره کارت یا حساب بانکی، پسورد و دیگر اطلاعات شخصی کاربران به صورت رمزنگاری شده ارسال نشود، بستر مناسبی برای دزدیدن این داده ها توسط هکرها به سادگی آماده شده است.

توجه داشته باشید که امروز فعال بودن HTTPS معتبر، نشانه اعتبار بین‌المللی و اطمینان بالا به یک موسسه می‌باشد و عدم وجود آن در سرویس‌های اینترنتی نشانگر ضعف دانش و اعتبار است.

})